افزایش 44 درصدی فروش؛ بیش از 18 میلیون گوشی تاشو در سال 2023 عرضه خواهد شد

افزایش 44 درصدی فروش؛ بیش از 18 میلیون گوشی تاشو در سال 2023 عرضه خواهد شد

براساس گزارش Trendforce، پیش‌بینی می‌شود محموله‌های گوشی‌های تاشو در سال 2023 نسبت‌به سال قبل حدود 44 درصد افزایش یابد. این شرایط روی بازار لولاهای مخصوص گوشی‌های تاشو تأثیر می‌گذارد و ارزش آن را به 500 میلیون دلار خواهد رساند. طبق پیش‌بینی Trendforce، سال گذشته شاهد عرضه‌ی 12.8 میلیون گوشی هوشمند تاشو بودیم که این تعداد در سال 2023 به بیش از 18.5 میلیون دستگاه خواهد رسید. سال 2022 سامسونگ 82 درصد از سهم بازار گوشی‌های تاشو را در اختیار داشت؛ زیرا سایر سازندگان محصولات تاشو مانند شیائومی، اوپو و ویوو گوشی‌های خود به‌صورت محدود و فقط در چین عرضه کردند.

آمار مربوط به فروش گوشی‌های تاشو فقط یکی از نکاتی است که ترندفورس در گزارش اخیر خود به آن اشاره کرده است. شرکت تحقیقاتی مذکور اطلاعاتی نیز درمورد انواع لولاهای استفاده شده در گوشی‌های تاشو منتشر کرده است. درحال‌حاضر از لولاهای قطره‌ای و U شکل در ایت محصولات استفاده می‌شود. لولای قطره‌ای از قطعات پیچیده‌ای تشکیل شده و هزینه ساخت آن چند برابر بیشتر از لولای U شکل است. Trendforce پیش‌بینی می‌کند که با افزایش نرخ نفوذ مدل‌های تاشو، شرکت‌های سازنده‌ی این محصولات به‌دنبال راهکارهای مقرون‌به‌صرفه‌تر هستند تا بتوانند قیمت آن‌ها را کاهش دهند.

براساس گزارش جی‌اس‌ام‌آرنا، ارزش بازار لولاهای مخصوص گوشی‌های تاشو در سال 2023 به 500 میلیون دلار می‌رسد که 14.6 درصد افزایش نسبت‌به سال قبل خواهد داشت. شرکت‌هایی همچون KH Vatech و S-connect لولاهای U شکل موردنیاز سامسونگ را تأمین می‌کنند. برندهای دیگری که از لولاهای قطره‌ای در ساخت محصولات خود استفاده می‌کنند از خدمات شرکت‌هایی مانند Amphenol و Asia Vital Components بهره می‌برند. شرکت‌های تولیدکننده‌ی نمایشگر هم به‌دنبال تقویت دانش فنی خود درمورد لولاهای مخصوص گوشی‌های تاشو هستند. CSOT راهکار جدیدی رونمایی کرده که درحقیقت نمایشگر OLED تاشو را با لولا ادغام می‌کند؛ این امر تولید دستگاه‌های تاشو را ساده‌تر می‌کند و دوام آن‌ها را نیز بهبود می‌بخشد.

کاربران گوشی‌های هوشمند تاشو بیشترین نگرانی را در مورد چین‌خوردگی وسط پنل این محصولات داشتند و Trendforce ادعا می‌کند که سامسونگ از این موضوع اطلاع دارد؛ اما به استفاده از لولای تک‌محور U شکل در ساخت گوشی‌های هوشمند تاشو خود ادامه خواهد داد. بنابراین، گلکسی زد فولد 5 احتمالاً هم‌قیمت گلکسی زد فولد 4 یا حتی ارزان‌‌تر از آن خواهد بود.

شرایط و نحوه خرید اقساطی گوشی موبایل از بای چک
برای آغاز روند اعتبارسنجی ابتدا به صفحه اصلی سایت بای چک مراجعه و روی منو بای چک کلیک کنید سپس دکمه‌ی ثبت سفارش را بزنید؛ فرم اطلاعاتی را پیش روی خود خواهید داشت با پر کردن فرم منتظر تماس همکاران ما باشید پس از حداقل 24 ساعت و یا حداکثر 72 ساعت از طریق تماس با بای چک و یا با مراجعه به سایت و صفحه پیگیری ثبت نام اقساطی، با وارد کردن کد ملی خود از نتیجه ثبت نام مطلع شوید؛ باید اطلاعات مورد نیاز را در زمان ثبت نام با دقت تکمیل نموده و کد رهگیری که همان کد ملی شماست را دریافت کنید. دقیق بودن اطلاعات به سرعت روند اعتبارسنجی کمک می‌کند، ضمناً نتایج از طریق پیامک و ایمیل به اطلاع شما می‌رسد. همچنین در صورت داشتن هرگونه سوال در این خصوص می‌توانید با تلفن 88641965 تماس حاصل فرمایید. 

  • اگر کارمند هستید می‌توانید با پرداخت ماهیانه کمی از حقوق خود کالای مورد نظر را به راحتی خریداری کنید.
  • برای دریافت اعتبار از بای چک، باید 18 سال به بالا باشید.
  • وام خرید کالا فقط برای کالاهای فروشگاه‌های معتبر بای چک می‌باشد.
  • داشتن میانگین قابل‌قبول حساب بانکی متناسب با مبلغ خرید ، بای چک با توجه به حساب شما مقدار وام بیشتری برای خرید کالاهای بیشتر نیز قرار می‌دهد.
  • درحال‌حاضر داری چک برگشتی فعال نباشید.
  • شما باید داری شغل و سابقه کاری باشید تا بای چک اطمینان از توانایی پرداخت شما داشته باشد.

همچنین در صورت داشتن هرگونه سوال اینجا کلیک کرده و پاسخ پرسش خود را در صفحه بازشده جدید بیابید.