پنل‌ مدرن ال‌جی؛ اسپیکر نامرئی که با لرزیدن صدا تولید می‌کند

اسپیکر نامرئی ال جی

براساس گزارش Theverge، ال‌جی دیسپلی فناوری جدید «اسپیکر نامرئی» که از پنلی لرزان به اندازه‌ی پاسپورت برای تولید صدا استفاده می‌کند را برای خودروها توسعه داده است. پنل جدید ال جی نتیجه‌ی همکاری کره‌ای‌ها با «شرکت جهانی صنعت صدا» است که فعلاً نامش را نمی‌دانیم. پنل موردبحث از سال آینده‌ی میلادی در بخش‌هایی از خودروهای جدید مانند داشبورد استفاده خواهد شد.

پنل جدید ال‌جی دیسپلی که شرکت کره‌ای آن را «راهکار صوتی مبتنی‌بر اکتیویتور نازک» خطاب می‌کند به‌عنوان جایگزینی برای سیستم‌های صوتی مرسوم در خودروها و سایر وسایل نقلیه تبلیغ می‌شود. برخلاف سیستم‌های بلندگوی فعلی در خودروها که از قطعات سنگینی مانند سیم‌پیچ‌، مخروط‌ و آهنربا استفاده می‌کنند، ال‌جی از فناوری جدیدی بهره‌مند شده که از طریق لرزاندن پنل و چند قطعه‌ی دیگر در داخل خودرو صدا تولید می‌کند. به‌گفته‌ی ال جی، صدایی که درنتیجه‌ی این سیستم ایجاد می‌شود، تجربه‌ی «غنی و فراگیر سه‌بعدی» ارائه می‌دهد.

پنل جدید ال‌جی 2.5 میلی‌متر ضخامت دارد (معادل دو سکه‌ی روی هم قرار گرفته‌) و ابعاد آن 150 در 90 میلی‌متر (5.9 در 3.5 اینچ) است که امکان نصب آن را در مکان‌های غیر متعارف مانند داشبورد، ستون بدنه، سقف و حتی بالشتک صندلی فراهم می‌کند. پنل مذکور فقط 40 گرم وزن دارد که به‌گفته‌ی ال‌جی دیسپلی، 30 درصد از وزن و 10 درصد از ضخامت اسپیکرهای مرسوم را تشکیل می‌دهد.

ال‌جی و سونی پیش‌تر از فناوری صوتی مبتنی‌بر لرزش پنل در تلویزیون‌های هوشمند استفاده کرده‌اند. این نوع سیستم صوتی به خودی خود فناوری جدیدی محسوب نمی‌شود؛ اما هنوز به‌طور گسترده جایگزین سیستم‌های صوتی مرسوم نشده است. به‌گفته‌ی ال‌جی‌دیسپلی، تولید تجاری سیستم صوتی جدید در نیمه‌ی اول سال 2023 آغاز خواهد شد. احتمالاً در نمایشگاه CES 2023 لاس‌وگاس شاهد اطلاعات بیشتری از این پنل خواهیم بود.

شرایط و نحوه خرید اقساطی محصولات ال جی از بای چک
برای آغاز روند اعتبارسنجی ابتدا به صفحه اصلی سایت بای چک مراجعه و روی منو بای چک کلیک کنید سپس دکمه‌ی ثبت سفارش را بزنید؛ فرم اطلاعاتی را پیش روی خود خواهید داشت با پر کردن فرم منتظر تماس همکاران ما باشید پس از حداقل 24 ساعت و یا حداکثر 72 ساعت از طریق تماس با بای چک و یا با مراجعه به سایت و صفحه پیگیری ثبت نام اقساطی، با وارد کردن کد ملی خود از نتیجه ثبت نام مطلع شوید؛ باید اطلاعات مورد نیاز را در زمان ثبت نام با دقت تکمیل نموده و کد رهگیری که همان کد ملی شماست را دریافت کنید. دقیق بودن اطلاعات به سرعت روند اعتبارسنجی کمک می‌کند، ضمناً نتایج از طریق پیامک و ایمیل به اطلاع شما می‌رسد. همچنین در صورت داشتن هرگونه سوال در این خصوص می‌توانید با تلفن 88641965 تماس حاصل فرمایید. 

  • اگر کارمند هستید می‌توانید با پرداخت ماهیانه کمی از حقوق خود کالای مورد نظر را به راحتی خریداری کنید.
  • برای دریافت اعتبار از بای چک، باید 18 سال به بالا باشید.
  • وام خرید کالا فقط برای کالاهای فروشگاه‌های معتبر بای چک می‌باشد.
  • داشتن میانگین قابل‌قبول حساب بانکی متناسب با مبلغ خرید ، بای چک با توجه به حساب شما مقدار وام بیشتری برای خرید کالاهای بیشتر نیز قرار می‌دهد.
  • درحال‌حاضر داری چک برگشتی فعال نباشید.
  • شما باید داری شغل و سابقه کاری باشید تا بای چک اطمینان از توانایی پرداخت شما داشته باشد.

همچنین در صورت داشتن هرگونه سوال اینجا کلیک کرده و پاسخ پرسش خود را در صفحه بازشده جدید بیابید.