اپل در پتنت جدیدش به آیفون تاشدنی با شیشه محافظ ضدترک و بسیار مقاوم اشاره می‌کند

اپل در پتنت جدیدش به آیفون تاشدنی با شیشه محافظ ضدترک و بسیار مقاوم اشاره می‌کند

مرکز ثبت اختراع و نشان تجاری ایالات‌متحده هفته‌ی گذشته پتنت جدیدی برای اپل به‌ثبت رساند که روی گوی تاشو (فلیپ) با نمایشگر چندلایه متمرکز است. این پتنت دستگاهی را به‌تصویر می‌کشد که از پوششی منحصر‌به‌فرد و ضدترک روی صفحه‌نمایش بهره می‌برد. این پوشش نشکن برای دستگاه‌های تاشو مانند آیفون، آیپد و مک بوک کاربرد خواهد داشت.

براساس گزارش Patentlyapple، تمرکز اختراع جدید اپل بر اصلاح مشکلات ترک برداشتن نمایشگر است که در برخی از گوشی‌های تاشدنی قابل‌مشاهده می‌باشد. چنین مشکلی می‌تواند بسیاری از کاربران را از خرید گوشی‌های تاشو منصرف کند. اپل به‌طور خاص توضیح داده است که فناوری جدید این شرکت در ماژول‌های خمیده، انعطاف‌پذیر و تاشدنی نمایشگر کاربرد دارد و جلوی ترک برداشتن آن‌ها را می‌گیرد.

تصویر شماره یک پتنت اپل، نمای ایزومتریک شماتیک فناوری جدید شرکت آمریکایی را به‌تصور می‌کشد. همانطور که در این طرح‌واره مشاهده می‌کنید، پوشش ضدترک باعث می‌شود نمایشگر به هنگام خم شدن با شکستگی مواجه نشود. اپل خاطرنشان می‌کند که شکستگی نمایشگر در اغلب مواقع نتیجه‌ی ترک‌های بسیار ریزی است که در حالت عادی قابل رؤیت نیستند. لایه‌ی محافظ اپل، ترک‌های ریزی را که از قبل ایجاد شده‌اند از بین می‌برد و ایجاد ترک‌های جدید را بسیار دشوارتر می‌کند.

اپل در پتنت جدیدش به آیفون تاشدنی با شیشه محافظ ضدترک و بسیار مقاوم اشاره می‌کند

علاوه‌براین، اپل می‌تواند لایه‌ی محافظ را طوری مهندسی کند که مقاومت و استحکام آن را بالاتر ببرد تا بتوان از چنین لایه‌ای به‌عنوان محافظ دستگاه الکترونیکی بهره برد. این لایه‌ی محافظ تا حد زیادی در برابر خراش و شکستگی مقاوم خواهد بود. شایان ذکر است که توضیحات پتنت اپل نشان می‌دهد صفحه‌نمایش لمسی در بین پنل نمایشگر و لایه‌ی محافظ تعبیه می‌شود. ضخامت لایه‌ی محافظ در گستره‌ی یک تا 200 میکرون است و ضخامت زیرلایه‌ی شفافی که پایین‌تر از لایه‌ی محافظ اصلی قرار می‌گیرد به کمتر از 150 میکرون می‌رسد.

افشاگران متعددی طی ماه‌های اخیر اعلام کردند که اپل روی گوشی تاشدنی کار می‌کند و احتمالاً به‌صورت هم‌زمان مشغول تولید دستگاه تاشدنی دیگری با نمایشگر 20 اینچ است. فرم‌فکتور تاشدنی از چند سال پیش به‌لطف سامسونگ وارد بازار موبایل شده، اما گوشی‌های تاشدنی همچنان توسط عموم مردم قابل‌خرید نیستند. طبق سنت دیرینه اپل بهترین بودن را به اولین بودن ترجیح می‌دهد، به همین دلیل تا زمانی که فرم‌فکتور تاشدنی به بلوغ کافی نرسد شاهد رونمایی آیفون با این طراحی نخواهیم بود. شایعاتی ضدونقیض نشان می‌دهند که آیفون تاشدنی اپل در سال 2024 یا 2025 معرفی خواهد شد.

شرایط و نحوه خرید اقساطی گوشی موبایل اپل از بای چک
برای آغاز روند اعتبارسنجی ابتدا به صفحه اصلی سایت بای چک مراجعه و روی منو بای چک کلیک کنید سپس دکمه‌ی ثبت سفارش را بزنید؛ فرم اطلاعاتی را پیش روی خود خواهید داشت با پر کردن فرم منتظر تماس همکاران ما باشید پس از حداقل 24 ساعت و یا حداکثر 72 ساعت از طریق تماس با بای چک و یا با مراجعه به سایت و صفحه پیگیری ثبت نام اقساطی، با وارد کردن کد ملی خود از نتیجه ثبت نام مطلع شوید؛ باید اطلاعات مورد نیاز را در زمان ثبت نام با دقت تکمیل نموده و کد رهگیری که همان کد ملی شماست را دریافت کنید. دقیق بودن اطلاعات به سرعت روند اعتبارسنجی کمک می‌کند، ضمناً نتایج از طریق پیامک و ایمیل به اطلاع شما می‌رسد. همچنین در صورت داشتن هرگونه سوال در این خصوص می‌توانید با تلفن 88641965 تماس حاصل فرمایید. 

  • اگر کارمند هستید می‌توانید با پرداخت ماهیانه کمی از حقوق خود کالای مورد نظر را به راحتی خریداری کنید.
  • برای دریافت اعتبار از بای چک، باید 18 سال به بالا باشید.
  • وام خرید کالا فقط برای کالاهای فروشگاه‌های معتبر بای چک می‌باشد.
  • داشتن میانگین قابل‌قبول حساب بانکی متناسب با مبلغ خرید ، بای چک با توجه به حساب شما مقدار وام بیشتری برای خرید کالاهای بیشتر نیز قرار می‌دهد.
  • درحال‌حاضر داری چک برگشتی فعال نباشید.
  • شما باید داری شغل و سابقه کاری باشید تا بای چک اطمینان از توانایی پرداخت شما داشته باشد.

همچنین در صورت داشتن هرگونه سوال اینجا کلیک کرده و پاسخ پرسش خود را در صفحه بازشده جدید بیابید.