اپل توانایی لازم تولید تراشه اختصاصی وای‌فای و بلوتوث را ندارد

اپل توانایی لازم تولید تراشه اختصاصی وای‌فای و بلوتوث را ندارد

اپل تصمیم دارد تولید انبوه تراشه‌های بی‌سیم مختلف را آغاز کند که در نهایت همگی روی تراشه‌ای واحد قرار می‌گیرند و درنتیجه به‌میزان درخورتوجهی در فضای داخلی دستگاه‌های الکترونیکی صرفه‌جویی می‌شود. از دیگر ویژگی‌های این تراشه‌ها می‌توان به مصرف کم‌ انرژی اشاره کرد. متأسفانه به‌نظر می‌رسد این طرح برای غول فناوری اهل کوپرتینو، رؤیایی دوردست باشد. قرار بود تراشه‌های بلوتوث و وای‌فای سفارشی اپل سال 2025 به بازار عرضه شوند اما مشکلات اپل در ساخت تراشه‌های 5G، درمورد تراشه‌های بلوتوث و وای‌فای نیز ادامه دارد.

تراشه‌ی اختصاصی بعدی اپل پس‌ از پردازنده سری A و سری M، احتمالاً مودم 5G خواهد بود. مارک گرمن در خبرنامه‌ی Power On درمورد توسعه‌ی تراشه‌ی بلوتوث و وای‌فای سفارشی اپل اظهارنظر نکرده اما جزئیات دیگری ارائه داده است. به‌گفته‌ی گرمن، معاون ارشد فناوری‌های سخت‌افزاری اپل، جانی سروجی اتکای شرکت متبوعش به پردازنده اینتل را برای ساخت انواع مدل‌های مک از بین بُرد. درحال‌حاضر چالش بعدی، توسعه‌ی قطعات بی‌سیم سفارشی ازجمله مودم 5G، تراشه‌ی بلوتوث و وای‌فای است. قرار بود تراشه‌های بلوتوث و وای‌فای سفارشی اپل سال 2025 روانه‌ی بازار شوند اما این شرکت در تولید هر دو تراشه با مشکلاتی دست‌وپنجه نرم می‌کند و به‌همین‌دلیل عرضه‌ی آن‌ها را برای مدت نامعلومی به‌تعویق انداخته است.

علاوه‌براین، غول فناوری کوپرتینویی در ساخت مودم 5G با مشکلات بی‌شماری مواجه شده و با توجه به اینکه گفته می‌شود توسعه‌ی قطعه‌ی مورداشاره در مراحل اولیه‌ قرار دارد، این شرکت با عملکرد پایین‌تر از حد انتظار، گرمای زیاد و مشکلات دیگر مواجه شده که عرضه‌ی آن را احتمالاً تا اواخر 2025 یا اوایل 2026 به‌تعویق انداخته است. توسعه‌ی تراشه‌های بلوتوث و وای‌فای سفارشی اپل را همان تیم سروجی که کار روی مودم 5G را انجام می‌دهند، رهبری و نظارت می‌کنند. اگرچه خبرنامه‌ی گرمن به مشکلات دقیق اپل در ساخت تراشه‌های بلوتوث و وای‌فای اشاره نمی‌کند، اما عملکرد ضعیف، افزایش مصرف انرژی و سازگاری با استاندارهای بی‌سیم بین‌المللی ازجمله موانع رایج این شرکت هستند.

احتمالاً پس‌ از ورود مودم 5G داخلی، تراشه‌های بلوتوث و وای‌فای سفارشی روانه‌ی بازار خواهند شد که این فرایند چندین سال طول خواهد کشید اما اپل تصمیم دارد در بلندمدت به وعده‌ی خود عمل کند. افزون‌براین گرمن می‌گوید سازنده‌ی گوشی آیفون درحال کار روی باتری‌ و دوربین سفارشی برای محصولات خود است که احتمالاً اولین‌بار در مدل‌های آینده‌ی گوشی این برند مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

شرایط و نحوه خرید اقساطی گوشی موبایل آیفون اپل از بای چک
برای آغاز روند اعتبارسنجی ابتدا به صفحه اصلی سایت بای چک مراجعه و روی منو بای چک کلیک کنید سپس دکمه‌ی ثبت سفارش را بزنید؛ فرم اطلاعاتی را پیش روی خود خواهید داشت با پر کردن فرم منتظر تماس همکاران ما باشید پس از حداقل 24 ساعت و یا حداکثر 72 ساعت از طریق تماس با بای چک و یا با مراجعه به سایت و صفحه پیگیری ثبت نام اقساطی، با وارد کردن کد ملی خود از نتیجه ثبت نام مطلع شوید؛ باید اطلاعات مورد نیاز را در زمان ثبت نام با دقت تکمیل نموده و کد رهگیری که همان کد ملی شماست را دریافت کنید. دقیق بودن اطلاعات به سرعت روند اعتبارسنجی کمک می‌کند، ضمناً نتایج از طریق پیامک و ایمیل به اطلاع شما می‌رسد. همچنین در صورت داشتن هرگونه سوال در این خصوص می‌توانید با تلفن 88641965 تماس حاصل فرمایید. 

  • اگر کارمند هستید می‌توانید با پرداخت ماهیانه کمی از حقوق خود کالای مورد نظر را به راحتی خریداری کنید.
  • برای دریافت اعتبار از بای چک، باید 18 سال به بالا باشید.
  • وام خرید کالا فقط برای کالاهای فروشگاه‌های معتبر بای چک می‌باشد.
  • داشتن میانگین قابل‌قبول حساب بانکی متناسب با مبلغ خرید ، بای چک با توجه به حساب شما مقدار وام بیشتری برای خرید کالاهای بیشتر نیز قرار می‌دهد.
  • درحال‌حاضر داری چک برگشتی فعال نباشید.
  • شما باید داری شغل و سابقه کاری باشید تا بای چک اطمینان از توانایی پرداخت شما داشته باشد.

همچنین در صورت داشتن هرگونه سوال اینجا کلیک کرده و پاسخ پرسش خود را در صفحه بازشده جدید بیابید.