آموزش رفع مشکل صفحه سیاه مرگ در گوشی‌های آیفون اپل

آموزش رفع مشکل صفحه سیاه مرگ در گوشی‌های آیفون اپل

صفحه سیاه مرگ یکی از شایع‌ترین مشکلات در گوشی‌های آیفون اپل به‌شمار می‌رود که باعث ناپدید شدن محتوای صفحه‌نمایش گوشی به‌طور کامل می‌شود؛ اما با دریافت نوتیفیکیشن‌ها و اعلان‌ها متوجه روشن بودن دستگاه و کار کرد آن خواهید شد. ضربه فیزیکی یکی از رایج‌ترین دلایل سیاه شدن صفحه‌نمایش آیفون‌های اپل است؛ اما دلایل دیگری مانند عملکرد نادرست یک برنامه، مشکلات نرم‌افزاری سیستم یا آپدیت ناموفق iOS می‌تواند منجر به سیاه شدن نمایشگر شود. در این مقاله نحوه رفع این مشکل را از طریق روش‌های مختلف نرم‌افزاری آموزش خواهیم داد؛ تا انتهای مقاله همراه بای چک باشید.

راه‌اندازی مجدد اجباری آیفون (Force Restart)
زمانی‌که با صفحه سیاه مرگ مواجه می‌‎شوید، نخستین کاری که باید انجام دهید راه‌اندازی مجدد اجباری (Force Restart) آیفون است. نکته‌ی قابل‌توجه اینکه تفاوتی میان راه‌اندازی مجدد اجباری و راه‌اندازی مجدد معمولی وجود دارد؛ Force Restart زمانی باید انجام شود که کاربر، نمی‌تواند آیفون را در حالت معمول روشن کند. شایان ذکر است که راه‌اندازی مجدد اجباری با فشردن چند دکمه صورت می‌گیرد که استفاده از آن در هر گوشی آیفون متفاوت است.

راه‌اندازی مجدد اجباری در آیفون‌های سری 8، SE نسل 2 و جدیدتر:

 • کلید افزایش صدا را فشار دهید و رها کنید.
 • کلید کاهش صدا را فشار دهید و رها کنید.
 • کلید کناری روشن/خاموش را تا زمانی‌که لوگو اپل به‌نمایش درآید فشار دهید و بعد از ظاهر شدن لوگو اپل، کلید را رها کنید.

آموزش رفع مشکل صفحه سیاه مرگ در گوشی‌های آیفون اپل

برای راه‌اندازی مجدد اجباری باید کلیدها را پشت‌سرهم فشار دهید؛ اما توجه داشته باشید که نیازی نیست مراحل را با عجله انجام دهید و وقفه یک ثانیه‌ای پس از انجام هر مرحله کافی است.

راه‌اندازی مجدد اجباری در آیفون‌های سری 7 اپل:

 • کلید کاهش صدا و دکمه‌ی روشن/خاموش را به‌صورت همزمان فشار دهید.
 • بعد از به‌نمایش درآمدن لوگو اپل، کلیدهای مذکور را رها کنید.

آموزش رفع مشکل صفحه سیاه مرگ در گوشی‌های آیفون اپل

راه‌اندازی مجدد اجباری در آیفون‌های سری 6S، نسل یک SE و قدیمی‌تر:

 • کلید هوم و دکمه‌ی روشن/خاموش را به‌طور همزمان فشار دهید.
 • بعد از ظاهر شدن لوگو اپل، هر دو کلید را رها کنید.

آموزش رفع مشکل صفحه سیاه مرگ در گوشی‌های آیفون اپل

بازنشانی آیفون با اپلیکیشن iTunes یا Finder به تنظیمات مجدد کارخانه (Factory Reset)
اگر با انجام مراحل ذکر شده در ابتدای مطلب موفق به راه‌اندازی دوباره گوشی نشدید، باید آن را با استفاده از برنامه‌ی آیتونز (iTunes) یا فایندر (Finder) به تنظیمات کارخانه برگردانید. شایان ذکر است که اگر گوشی آیفون خود را به تنظیمات کارخانه برگردانید، تمام اطلاعات موجود در دستگاه حذف می‌شود؛ اگر نگران داده‌های گوشی هستید، مطمئن شوید که نسخه پشتیبانی از اطلاعاتتان تهیه کرده‌اید.

 • در گام نخست، گوشی آیفون خود را با کابل به رایانه شخصی متصل کنید و وارد iTunes یا Finder شوید.
 • در نوار کناری آیتونز، روی Summary کلیک کنید. اگر از مک استفاده می‌کنید، به‌جای آن به General رفته و روی دکمه Restore iPhone که در سمت راست مشاهده می‌شود، کلیک کنید.

آموزش رفع مشکل صفحه سیاه مرگ در گوشی‌های آیفون اپل

 • اگر پیغام هشداری دریافت کردید که از شما درخواست غیرفعال کردن فایند مای (Find My) را داشت، با ورود به اکانت آی‌کلاد خود می‌توانید برای غیرفعال کردن فایند مای اقدام کنید.

آموزش رفع مشکل صفحه سیاه مرگ در گوشی‌های آیفون اپل

 • امکان دارد با صفحه‌ای مواجه شوید که از شما می‌پرسد آیا تمایل دارید قبل از بازیابی گوشی خود از تنظیمات آیفون نسخه‌ی پشتیبان تهیه کنید یا خیر؟ اگر روی Back UP کلیک کنید، از تنظیمات نسخه‌ی پشتیبان تهیه می‌کند.

آموزش رفع مشکل صفحه سیاه مرگ در گوشی‌های آیفون اپل

زمانی‌که دستگاه را برای اولین‌بار به آیتونز یا فایندر رایانه شخصی متصل می‌کنید، یک پیغام هشدار در آیفون شما ظاهر می‌شود که از شما می‌پرسد آیا به این رایانه شخصی اعتماد دارید یا خیر؟ تا زمانی‌که گزینه‌ی Trust را در گوشی نزنید، نمی‌توانید ادامه دهید؛ در این صورت، باید آیفون خود را با استفاده از حالت بازیابی یا DFU بازیابی کنید.

بازنشانی آیفون به تنظیمات کارخانه با حالت ریکاوری (Recovery)
سیستم بازیابی داخلی اپل موسوم به Recovery به کاربران اجازه‌ می‌دهد، آیفون خود را به تنظیمات کارخانه برگردانند. برای ورود به حالت بازیابی آیفون، باید ترکیبی از دکمه‌های گوشی را به ترتیب مشخص نگه دارید و پس از اتصال دستگاه به رایانه شخصی رها کنید؛ نکته‌ی قابل‌توجه اینکه ترتیب دکمه‌های ترکیبی بسته به مدل‌ گوشی متفاوت است.

آموزش رفع مشکل صفحه سیاه مرگ در گوشی‌های آیفون اپل

ورود به حالت ریکاوری در آیفون‌های سری 8، SE نسل دو و جدیدتر:

 • کلید افزایش صدا را فشار داده و رها کنید.
 • کلید کاهش صدا را فشار داده و رها کنید.
 • کلید کناری روشن/خاموش را تا زمانی‌که صفحه بازیابی به‌نمایش درآید، فشار دهید.

آموزش رفع مشکل صفحه سیاه مرگ در گوشی‌های آیفون اپل

ورود به حالت ریکاوری در آیفون‌های سری 7 اپل:

 • دکمه‌ی کاهش صدا و کلید روشن/خاموش را به‌صورت همزمان فشار دهید و تا زمانی‌که صفحه بازیابی را مشاهده کنید، دکمه‌های ترکیبی را رها نکنید.

آموزش رفع مشکل صفحه سیاه مرگ در گوشی‌های آیفون اپل

ورود به حالت ریکاوری در آیفون‌های سری 6S، نسل یک SE و قدیمی‌تر:

 • دکمه‌ی هوم و کلید روشن/خاموش را به‌صورت همزمان فشار داده و نگه دارید تا صفحه بازیابی به نمایش درآید.

آموزش رفع مشکل صفحه سیاه مرگ در گوشی‌های آیفون اپل

تعمیر سخت‌افزاری آیفون‌های اپل
اگر راهکارهای مورداشاره در این مقاله مشکل صفحه سیاه مرگ گوشی شما را رفع نکرد، احتمالاً آیفون شما به دلیل آسیب‌ فیزیکی قادر نیست محتوای نمایشگر را اجرا کند. در این صورت گوشی آیفون خود را به مراکز تعمیرات ببرید تا مشکل صفحه سیاه مرگ را برطرف کنند.

شرایط و نحوه خرید اقساطی گوشی موبایل، آیپد، مک بوک اپل از بای چک
برای آغاز روند اعتبارسنجی ابتدا به صفحه اصلی سایت بای چک مراجعه و روی منو بای چک کلیک کنید سپس دکمه‌ی ثبت سفارش را بزنید؛ فرم اطلاعاتی را پیش روی خود خواهید داشت با پر کردن فرم منتظر تماس همکاران ما باشید پس از حداقل 24 ساعت و یا حداکثر 72 ساعت از طریق تماس با بای چک و یا با مراجعه به سایت و صفحه پیگیری ثبت نام اقساطی، با وارد کردن کد ملی خود از نتیجه ثبت نام مطلع شوید؛ باید اطلاعات مورد نیاز را در زمان ثبت نام با دقت تکمیل نموده و کد رهگیری که همان کد ملی شماست را دریافت کنید. دقیق بودن اطلاعات به سرعت روند اعتبارسنجی کمک می‌کند، ضمناً نتایج از طریق پیامک و ایمیل به اطلاع شما می‌رسد. همچنین در صورت داشتن هرگونه سوال در این خصوص می‌توانید با تلفن 88641965 تماس حاصل فرمایید. 

 • اگر کارمند هستید می‌توانید با پرداخت ماهیانه کمی از حقوق خود کالای مورد نظر را به راحتی خریداری کنید.
 • برای دریافت اعتبار از بای چک، باید 18 سال به بالا باشید.
 • وام خرید کالا فقط برای کالاهای فروشگاه‌های معتبر بای چک می‌باشد.
 • داشتن میانگین قابل‌قبول حساب بانکی متناسب با مبلغ خرید ، بای چک با توجه به حساب شما مقدار وام بیشتری برای خرید کالاهای بیشتر نیز قرار می‌دهد.
 • درحال‌حاضر داری چک برگشتی فعال نباشید.
 • شما باید داری شغل و سابقه کاری باشید تا بای چک اطمینان از توانایی پرداخت شما داشته باشد.

همچنین در صورت داشتن هرگونه سوال اینجا کلیک کرده و پاسخ پرسش خود را در صفحه بازشده جدید بیابید.